Kapiliarinis šildymas ir vėsinimas

Kapiliarinių šildymo-vėsinimo kilimėlių pagrindas – tai uždara sistema, sudaryta iš plonyčių vamzdelių. Kaip ir kraujagyslės po žmogaus oda, kapiliariniai kilimėliai sienose, grindyse ar lubose sumontuoti taip pat prie pat ju paviršiaus. Šaltas arba šiltas vanduo teka šiuo tinklu ir šildo arba vėsina paviršius, kurie savo ruožtu atiduoda šiluma arba vėsą į patalpą labai tolygiai per spinduliavimą ir konvekciją, be triukšmo ir be skersvėjų. Taip sukurtas patalpos klimatas yra labai malonus ir sveikas.

Kapiliarinių kilimėlių sistemos be abejonės kuo puikiausiai tinka ir grindinio, ir lubinio, ir sieninio šildymo bei vėsinimo sistemoms.

kapiliarinis-sildymas-vesinimas

Kapiliarinio šildymo – vėsinimo sistemos pasižymi greitu reakcijos laiku. Temperatūros pokytis juntamas jau po 15 min. Pilnai įsivyrauja patalpoje po 1 valandos. Tuo tarpu įprasto grindinio šildymo sistemose pokytis pradedamas jausti tik po 4 valandų, įsivyrauja po 7 – 10 valandų. Kapiliarinio vėsinimo sistemos efektyvumą arba COP siekia net 1:17. Panaudojus 1 kW/h elektros gauname 17 kW/h vėsumos. Tai lemia itin mažas eksploatacines išlaidas ir didelį komfortą, kadangi patalpas vėsinam vienoda temperatūra, nėra jokių vėsaus oro srautų, kurie būna su įprastais kondicionieriais.

Įranga

Efektyviausi kapiliarinių sistemų privalumai yra išnaudojami įdiegiant šilumos siurblius gruntas – vanduo, vanduo – vanduo. Kapiliarinius kilimėlius galima montuoti lubose, sienose, grindyse. Didžiausias efektyvumas ir komfortas pasiekiamas montuojant lubose, kadangi žmogui komfortiška temperatūra yra galvos ir krūtinės lygyje. Geri rezultatai pasiekiami derinant grindinį (san. mazgai, virtuvė) ir lubinį (kambariai) šildymą – vėsinimą.

Lubose

Visos sauso montavimo lubų gipsto kartono plokštės gali būti padengtos kapiliariniais kilimėliais. Tokios sistemos montavimas niekuo nesiskiria nuo įprastų gipso kartono lubų konstrukcijos montavimo.

Kapiliarinis-sildymas-vedinimas-lubose
Kapiliarinis-sildymas-vedinimas-kasetes

Metalinės lubų kasetės. Greitai sumontuojamos - sandarios ilgam

Kapiliarinius šildymo ir vėsinimo kilimėlius gamina įvairiausių matmenų metaliniams lubų segmentams. Jei esamas metalinių kasečių lubas norima nesudėtingai ir greitai perdaryti į vėsinimo lubas, siūlome tam tikslui skirtus kapiliarinių kilimėlių įdėklus.

Tinkuojamose lubose ar sienose

Kapiliarinis kilimėlis prie paviršiaus tvirtinamas klijuojant, prišaudant ar prisegant. Galiausiai viskas padengiama plonu gipsinio tinko sluoksniu. Kapiliarai tokiu būdu yra labai arti paviršiaus ir perduoda temperatūrą labai efektyviai. Tai visiškai neįtakoja tinko vientisumo ir ilgaamžiškumo net ir šildymo režime, kadangi darbinės temperatūros neviršija 30°C. Šiluminį kapiliarų plėtimasi be jokių problemų absorbuoja tinkas.

Kapiliarinis-sildymas-vedinimas-sienos
Kapiliarinis-sildymas-vedinimas-grindis

Grindyse

Kapiliariniai kilimėliai puikiai tinka naujai statomiems namams bei renovacijai. Kilimėliai guldomi ant tvirto pagrindo, lengvai pritvirtinami ir paslepiami po plonu išlyginamuoju sluoksniu. Tokį paviršių po to galima dengti kaip ir bet kurias kitas grindis. Šildantys kapiliarai yra tiesiai po grindų paviršiumi. Šilumos mainai vyksta daug efektyviau, šildymo sistema reaguoja daug greičiau, o paviršiaus temperatūros neviršija 28 °C.

Susidomėjote šiuo inovatyviu šildymo-vėsinimo būdu? Susisiekite nemokamai konsultacijai.

Scroll to Top